• Wpisów: 175
  • Średnio co: 12 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 19:46
  • Licznik odwiedzin: 42 813 / 2285 dni
 
nowouk
 
Dawno nie pisałam nic o książkach, które pochłaniam w zastraszających ilościach. Dziś pokażę co nieco z książek pożyczonych od znajomej. ;)

DSCF8724.JPG

Kiążka o historii bukietów i dekoracji z kwiatów. Dość ciekawa ale opisująca historię powyższych jedynie w Anglii od czasów elizabetańskich, czyli od połowy XVI wieku. Nigdy nie spotkałam się z taką pozycją więc chętnie zasiadłam do lektury. :)

DSCF8728.JPG


Możemy z niej dowiedzieć się między innymi jakie pojemniki były modne na przestrzeni czasów:

DSCF8729.JPG


jak moda na konkretne gatunki wpłynęła na różne dziedziny sztuki np. architekturę:

DSCF8727.JPG


między wierszami można wyczytać też symbolikę roślin na przestrzeni dziejów i nazwy gatunków, które są dla Wysp Brytyjskich naturalne a do dziś pozostały popularne ;)

DSCF8733.JPG


Książkę polecam osobom, które naprawdę interesują się tą dziedziną i historią. Zawiera ona również proste opisy jak przygotować poszczególne dekoracje z zamierzchłych czasów. ;)

Kolejny tytuł bardziej osadzony w terażniejszości to przewodnik dla panien młodych, które poszukują dobrej florystki lub same chcą przygotować swój bukiet i dekoracje na wielki dzień (chociaż autorka przez całą książkę próbuje odciągnąć przyszłe żony od takowego pomysłu). Zawiera dużo cennych wskazówek i porad dotyczących doboru kolorów, gatunków i przedłużenia trwałości kwiatów, opartych na wieloletniej praktyce.
DSCF8734.JPG

kilka propozycji z tej pozycji :P

DSCF8735.JPG


DSCF8736.JPG


DSCF8737.JPG


DSCF8739.JPG


wiecej zdjęć nie chce mi się załadować :( kolejne książki następnym razem ;)

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.